ACCOUNTANT

Charles Browne

Lynne Baumgartner, Assistant

 

ADMINISTRATIVE ASSISTANT

Lynne Baumgartner

           

ADA COORDINATOR

Paul Greene

 

ANIMAL CONTROL OFFICER
Elizabeth Zipp

 

ASSESSORS GROUP

Regional Resource Group

 

BEAUTIFICATION COMMITTEE

Kelly Baldasero

Theresa Becker

Linda Yarmey

 

BERKSHIRE METROPOLITAN

PLANNING ORGANIZATION

Vivian Mason

 

BERKSHIRE REGIONAL PLANNING

COMMISSION DELEGATE

Dan Brown (Planning Board appt.)*

Alternate (SB appt.) – James Sullivan

 

BERKSHIRE REGIONAL TRANSIT

AUTHORITY REPRESENTATIVE (TIPS)

James Sullivan

 

BOARD OF HEALTH

Fred Sears, Health Agent

Ken Boudreau

 

BOARD OF REGISTRARS           

Dawn Frissell

Erin Frissell-Filiault, Asst. Registrar

Michael Galliher, Asst. Registrar

Holly Adams         Mary Lou Galliher

 

 

 

BUILDING INSPECTOR

Paul Greene

 

CEMETERY COMMISSION

Select Board

 

CEMETERY COMMITTEE

Daniel Kaufman

           

COMMUNITY CENTER COMMITTEE

Judy Casey                  Bruce McCauley

Richard Eastland         Tim Quinn

Carole Forward           Mary Rice

Laura Galliher             Marion Tinney

 

CONSERVATION COMMISSION

Caleb Mitchell, Agent   Ray Huntoon

Rick Koch                      Rich Litchfield

 

COUNCIL ON AGING                   

Judy Casey                  Jill Cole

Eve Gripaldi               Alice Gymrek

Elva Hughes               Barbara Lufkin

Carol Pullo                  Sheryl Robins            

Cathy Spinney            Marion Tinney

Janet Verge

           

CROSSING GUARD

Carole Forward

 

DALTON COMMUNICATIONS LIAISON

Richard Scialabba

 

EARTH REMOVAL INSPECTOR

Ken Boudreau

 

HINSDALE/PERU CULTURAL COUNCIL

(Select Board appoints Hinsdale residents only)

For Hinsdale: Diane Eulain, Chair

Tom Butler                 John Hagan

Joe Horton                  Caitlyn Kline

Rima Sala

For Peru: Kathy Borden & Linda Nelson

 

EMERGENCY MANAGEMENT AGENCY

Raymond Bolduc        Richard Scialabba

Shaun Galliher, Public Affairs Officer

Dave Foley, Races